Zaplanowanie tego ważnego dnia wiąże się z wieloma znaczącymi decyzjami, jakie trzeba podjąć. Nierzadko towarzyszy temu duży stres. Nie jest wtedy trudno o popełnienie błędów, które odbiorą radość z uroczystości. Jakie są te najczęściej popełniane przez pary młode?

Przekroczony budżet na ślub i wesele

Wpadając w wir przygotowań, łatwo jest wydać za dużo. Kuszą urokliwe dekoracje, dodatki do ubrań ślubnych oraz atrakcje dla gości. Jak nie dać się omamić i nie przekroczyć zaplanowanego budżetu?

Na samym początku organizacji uroczystości warto wspólnie ustalić, ile pieniędzy chcecie wydać. Oszczędzi to wielu kłótni i nieporozumień.

Jak zaplanować budżet weselny? Najprościej w arkuszu kalkulacyjnym dopisywać kwoty, jakie potrzebujecie do wynajęcia wymarzonej sali, fotografa, kamerzysty itd. Sprawdzicie wtedy, ile musicie przeznaczyć na niezbędne rzeczy, a ile zostanie na resztę. Pamiętajcie też o odłożeniu pewnej kwoty na niespodziewane wydatki.

Próbny makijaż i fryzura ślubna

Zarówno panna młoda, jak i pan młody pragną, żeby na własnym ślubie wyglądać olśniewająco. Co może przekreślić te marzenia?

Częstym błędem kobiet jest rezygnacja z próbnego makijażu i fryzury ślubnej. Dlaczego nie warto na tej usłudze oszczędzać i skorzystać z niej przynajmniej kilka tygodni przed weselem?

Przede wszystkim sprawdzisz, czy makijaż i fryzura na pewno ci pasują i dobrze dopełniają ślubną stylizację. Ocenisz trwałość kosmetyków i upewnisz się, że nie wywołają alergii.

Jeśli chodzi o błędy panów – warto pomyśleć o tym, by przyciąć włosy przynajmniej 3 dni przed uroczystością.

Jak dobrać odpowiednie buty na wesele?

Jakie buty na wesele wybrać, żeby przetańczyć w nich do rana? Nie popełniaj dużego błędu i nie skupiaj się wyłącznie na tym, by pasowały kolorem i materiałem do sukni ślubnej!

Przy wyborze butów na wesele uwzględnij to, gdzie będzie odbywała się uroczystość. Jeśli będziesz musiała chodzić po trawie, pomyśl o szerszym obcasie lub platformie. Warto też pamiętać, by obuwie dobrać odpowiednio do pory roku. A przede wszystkim uwzględnij swoje upodobania. Jeśli nie czujesz się pewnie na kilkunastocentymetrowych obcasach, nie wybieraj ich.

Dobrze jest też zabrać buty na zmianę.

Jak widzisz, w szale ślubnych przygotowań łatwo jest popełnić błędy. Przekroczony budżet, nieudany makijaż czy niewygodne buty to rzeczy, które mogą odebrać radość z uroczystości. Na szczęście nie jest trudno ich uniknąć. Wystarczy tylko pamiętać, żeby wziąć je pod uwagę przy planowaniu wesela.

Podobne