Lubisz robić zdjęcia? Gdy tylko masz wolną chwilę, od razu bierzesz swój aparat fotograficzny w dłoń i ruszasz w plener, by choć przez chwilę pobawić się w prawdziwego artystę i twórcę? Zawsze namawiasz znajomych do tego, by ci pozowali, ale ostatnio coraz częściej spotykasz się z ich odmową? A możesz przecież realizować się w swojej pasji, jednocześnie na tym zarabiając. Fotografia ślubna jest branżą, którą jesteś w stanie się zająć, nawet jeśli – póki co – nie masz w niej doświadczenia. Nie musisz mieć nawet specjalnego wykształcenia. Oczywiście zawsze warto by było ukończyć jakąś akademię fotografii, jednakże większość klientów nie zwróci nawet uwagi na to, czy masz ten dyplom, czy go nie posiadasz, bo dla nich najważniejsze okażą się twoje umiejętności, które możesz zdobywać na własną rękę.

Fotograf ślubny – zawód czy pasja?

Dlaczego jednak warto się tym zająć i czy naprawdę warto? Z jednej strony tak, z drugiej nie do końca. Na każdym fotografie ślubnym na pewno ciąży olbrzymia odpowiedzialność. Od niego zależy przecież to, czy para młoda oraz zaproszeni przez nią goście będą mogli później wspominać miło czas spędzony na weselu, zaglądając do albumów wypełnionych zdjęciami. Zdjęć ślubnych, w przeciwieństwie do wszystkich innych fotografii, nie da się też powtórzyć. W momencie, gdy para młoda zaczyna przyrzekać sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską aż do końca życia, masz tylko kilka minut na to, aby odpowiednio zawrzeć ten moment na zdjęciu. Plusy? Fotografia ślubna daje ogrom satysfakcji. Gdy zdjęcia wyjdą i uzyskają pełną aprobatę pary młodej, poczujesz się przeszczęśliwy. Jako fotograf ślubny zaczniesz wręcz spełniać marzenia innych osób. A to właśnie poprzez świadczenie takiej pomocy można odczuwać pełną satysfakcję z wykonywanej pracy.

Nie sposób też nie wspomnieć o zarobkach, które akurat w przypadku tego zawodu są na ogół bardzo wysokie. Za jedno wesele ślubny fotograf może sobie zażądać spokojnie kilka tysięcy złotych. A takich wesel w jednym miesiącu można mieć naprawdę sporo.

Podobne