Organizacja wesela zawsze pochłania olbrzymie pieniądze. Na pewno zdążyłeś się już o tym przekonać, gdy tylko wynająłeś salę dla gości albo zamówiłeś firmę cateringową, która będzie ich później obsługiwać i przygotuje dla ciebie wszystkie fantastyczne potrawy. A co ze zdjęciami? Nimi zajmie się oczywiście fotograf ślubny, który – niestety – też nie prowadzi organizacji charytatywnej i nie działa z dobroci swego serca, a w celach zarobkowych. Będziesz mu musiał zapłacić i to raczej niemało.

Czy jednak jest sens szukać tańszych opcji, czyli tańszych fotografów?

Tani fotograf to najczęściej kiepski specjalista. Żaden z niego fachowiec czy profesjonalista, a po prostu zwykła osoba lubiąca robić zdjęcia, która w ten sposób próbuje sobie dorobić, a od poniedziałku do piątku zajmuje się czymś zupełnie innym. Komuś takiemu brak zarówno podstawowych technicznych umiejętności, jak i kreatywności, a nieraz nawet i… talentu. Jeżeli tylko chcesz, jesteś w stanie tak zadziałać, by fotografia ślubna kosztowała cię ostatecznie nawet mniej niż tysiąc złotych. Bez trudu znajdziesz w sieci osobę, która wykona dla ciebie cały pakiet zdjęć ślubnych i weselnych nawet za pięćset czy czterysta złotych. Sam możesz się jednak domyślać, jaką te zdjęcia będą mieć jakość. Mówiąc najbardziej delikatnie – będzie ona po prostu niska. Tak tanie usługi nigdy nie są usługami dobrymi czy wartościowymi. Zawsze polegają wyłącznie na bezmyślnym zrobieniu zdjęć. Ważne jest również to, by fotograf ślubny był na uroczystości wręcz niezauważalny, a musisz wiedzieć, że amator niemający doświadczenia raczej nie zdoła wtopić się w tłum i najprawdopodobniej będzie gościom po prostu przeszkadzać.

Nie gódź się więc na tę niską jakość. Atrakcyjna fotografia ślubna to coś, w co warto zainwestować większe pieniądze. Zaoszczędź na dodatkach do stylizacji czy ogranicz liczbę gości, ale nigdy nie próbuj oszczędzać na zdjęciach, które te wszystkie elementy składające się na uroczystość mają później uwiecznić.

Podobne