Czy wybraliście już idealne dekoracje ślubne kościoła? A czy pomyśleliście o tym, by ozdobić nie tylko sam ołtarz czy prowadzącą do niego ścieżkę, ale też i kościelne ławy, na których usadowią się goście i z których będą mogli podziwiać całą uroczystość? Akurat do dekorowania ław służą nie tylko klasyczne kwiaty. One są oczywiście piękne i zawsze warto po coś takiego sięgnąć, zwłaszcza gdy nie ma się pomysłu na nic innego i bardziej oryginalnego, ale jeśli wciąż zachowaliście w sobie chociażby krztę wyobraźni, jesteście w stanie wymyślić wiele ciekawszych pomysłów na upiększenie miejsc do siedzenia.

Dekoracja kościoła na ślub

Same kwiaty też nie muszą być nudne. Aby stworzyć z nich nieco ciekawszą ozdobę, po prostu zamówcie wykonane z nich mniejsze wianuszki (mogą zostać wypełnione np. pięknie pachnącą lawendą albo przeuroczymi storczykami), a następnie umieśćcie je przy wejściach do ław, otaczając je jeszcze cienką warstwą tiulu albo przewiązując długą grubą wstążką wykończoną kokardą. Nawet taka dekoracja ślubna ma jednak pasować do ogólnie przyjętej stylistyki ślubu. O tym musicie przypominać sobie na każdym kroku.

Drewniane ozdoby ślubne

Inny wariant? Dekoracja występująca pod postacią przeuroczych drewnianych tabliczek. Oczywiście nie pustych. Takie tabliczki przeważnie wypełnia się tekstami różnych pieśni, a przede wszystkim (najczęściej) fragmentem znanego Hymnu o Miłości. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by te dekoracje ślubne zorganizować jeszcze inaczej. Jeżeli macie na nie zupełnie inny pomysł, po prostu go zrealizujcie. Możecie umieścić na tabliczkach wszystko to, co tylko przyjdzie wam do głowy. Oczywiście w granicach rozsądku i dobrego smaku oraz taktu.

Trendy przewijają się nawet wśród dekoracji ślubnych kościoła, a ostatnio jednym z tych najgorętszy jest… makrama. To wyjątkowo artystyczna dekoracja, która zupełnie różni się od klasycznych wiązanek, kokard czy balonów. Pasuje zwłaszcza do ślubów i wesel w stylu boho.

Podobne