Dekoracje ślubne kościoła

Dekoracje ślubne w stylu glamour wciąż nie znikają z mody. Cały czas uchodzą za ozdoby zarazem najpopularniejsze, jak i najlepsze. Z nimi nie da się popełnić gafy. Styl glamour, śmiało nawiązujący do luksusowej i bogatej stylistyki francuskiej, dodaje klasy i pozwala zadać szyku, a przy tym zawsze wygląda tak efektownie, że nie da się go pomylić z niczym innym. Charakterystyczne są dla niego głównie kwieciste dekoracje weselne i ślubne.

Bez trudu można udekorować z ich pomocą dosłownie każdy, najmniejszy nawet punkt kościoła, konkretne miejsce czy chociażby meble. Kwiaty pasują do wszystkiego. Tworzone z nich barwne kompozycje przepięknie prezentują się zwłaszcza wtedy, gdy zostają zawieszone bezpośrednio na ławach albo nawet przyczepione do ołtarza, przy którym para młoda ma zamiar złożyć sobie przysięgę i tym sposobem zawiązać węzeł małżeński. Kwieciste dekoracje ślubne w stylu glamour mogą się też przewijać w innych częściach uroczystości. Jak jeszcze je zastosować? I jak to zrobić, by efekt był najlepszy?

Strojenie kościoła na ślub

Bardzo ciekawym pomysłem, coraz częściej zresztą wykorzystywanym, jest rozsypanie pojedynczych małych kwiatków bądź wyłącznie samych ich płatków na całej długości dywanu, po którym para młoda będzie kroczyć aż do samego ołtarza. Fragmenty kolorowych roślin mogą też się pojawić tuż obok ławek. Dzięki temu wyraźnie pokażą gościom, gdzie mają iść, a przy okazji staną się subtelną dekoracją. Wracając do dekoracji dywanu, często jest nawet tak, że dopiero gdy panna młoda zaczyna wchodzić do kościoła, tuż przed nią pojawiają się dzieci i to one dopiero w takim momencie zaczynają rozsypywać płatki kwiatów na dywanie. Warto coś takiego przemyśleć. Dodatkowa atrakcja na pewno urozmaici cały ślub.

Oczywiście istnieją też różne inne dekoracje ślubne utrzymane w stylistyce glamour, ale żadne sztuczne wyroby nie mogą się równać z pięknem czystej i niczym niezaśmieconej natury. Kwiaty po prostu trzeba wykorzystać w kościele. Innej opcji nie ma.

Podobne