Termin ślubu już wybrany? Właśnie rozpoczęliście szalony okres przygotowań do tego jakże uroczystego i jakże ważnego w waszym życiu wydarzenia? W takim razie pora pomyśleć o czekających na was zdjęciach. Fotograf ślubny może pojawić się dopiero na samych zaślubinach bądź imprezie weselnej, ale dużo lepiej będzie, gdy zacznie wam towarzyszyć już podczas tych głównych przygotowań do uroczystości, gdy będziecie stroić się w marynarki i suknie, tworzyć makijaże i dopieszczać eleganckie fryzury. Nawet takie chwile warto przecież uwiecznić. One zwykle są przepełnione najwspanialszymi emocjami, spontanicznością i piękną naturalnością.

Fotografia ślubna – przygotowania

Jedna z polskich tradycji weselnych mówi o tym, że pan młody przed stanięciem przed ołtarzem nie powinien widzieć panny młodej w sukni ślubnej. To, czy dostosujecie się do tego zwyczaju, zależy tylko od was. Jeżeli nie macie na to ochoty, spokojnie możecie razem przygotowywać się do wesela i z kilku powodów będzie to nawet lepszy wybór. Dzięki temu fotograf ślubny nie będzie musiał przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego. Nie umknie mu żadna warta uchwycenia sytuacja czy żaden radosny moment. Wspólne przygotowania najprawdopodobniej zapewnią wam też większą swobodę. “Przedślubna izolacja” nie zawsze wypada dobrze, ale to już od was zależy, jak ostatecznie postąpicie.

Jeżeli już postanowicie wykonać takie zdjęcia podczas przygotowań, spróbujcie zadbać o to, aby odpowiednio one wyszły. Macie bowiem pewien wpływ na ostateczną prezencję fotografii. Możecie wcześniej przygotować bowiem miejsce, w którym macie zamiar się szykować, poprzez stworzenie w nim większej przestrzeni, usunięcie niepotrzebnych przedmiotów, przesunięcie cięższych mebli czy wprowadzenie dodatkowego światła. Fotografia ślubna dzięki temu wyjdzie dużo lepiej. Każdy jej detal ma przecież wyglądać pięknie.

Fotograf ślubny na pewno poprosi was również o przygotowanie pewnych ślubnych akcesoriów, które zawsze dobrze wyglądają na zdjęciach. Zbierzcie je wszystkie i umieśćcie w jednym miejscu, aby później za nimi nie biegać i nie tracić czasu na poszukiwania butów, muszki bądź zaproszeń ślubnych.

Podobne