Kluczowym momentem na każdej uroczystości ślubnej jest ten moment, w którym dwójka zakochanych w sobie ludzi stoi już przy ołtarzu i zaczyna przysięgać sobie miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską aż do końca życia. To wyjątkowa chwila – i dla pary młodej, i dla gości. Wymaga ona pięknej i eleganckiej oprawy, o którą trzeba wcześniej zadbać. W tym pomogą dekoracje kościoła ślubne, które umożliwią wytworzenie podniosłej atmosfery, choć mogą też zadziałać w zupełnie inną stronę i wprowadzić odrobinę luzu, nonszalancji albo chociaż coś oryginalnego. Kościół na ślubie powinien wyglądać bajecznie. Czym go więc ozdobić, by ten efekt osiągnąć?

Dekoracja kościoła ślub

Istnieje kilka takich dróg, którymi można podążać podczas obmyślania dekoracji dla kościoła. Na ogół pary młode chętnie korzystają tutaj z rozwiązań dość tradycyjnych. Nie ma w nich niczego złego. Skoro coś zadziałało i sprawdziło się już wielokrotnie, wciąż na pewno warto to stosować, a czasem nawet lepiej tak postąpić, niżeli kombinować z super nowoczesnymi i oryginalnymi dekoracjami, które nijak nie będą pasować do aury kościelnej. Warto też porozmawiać na ten temat z księdzem. Niektóre dekoracje ślubne mogą niestety nie być przez niego mile widziane, zwłaszcza jeśli okaże się, że trzeba przymocowywać je do ław bądź innych mebli kościelnych przy pomocy kleju, ryzykując trwałym uszkodzeniem i zniszczeniem wybranych powierzchni (klej zazwyczaj niestety zostawia po sobie ślady). Czasem też zabytkowy charakter kościoła może wręcz nasunąć konieczność zastosowania bardziej eleganckich i minimalistycznych dekoracji. Ozdoby na pewno trzeba dopasować do tego miejsca, w którym mają być zastosowane. W przeciwnym wypadku efekt nie będzie wcale dobry, bo od razu wszyscy zauważą, że coś tu po prostu nie gra.

Mając już natomiast jakąś koncepcję czy nawet mając jakąś wizję udekorowanego kościoła w swojej głowie, można pociągnąć ten temat jeszcze dalej i podobne ozdoby ślubne zastosować na sali weselnej. Uroczystość nabierze wtedy niesamowitej spójności.

Podobne