Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu. Spędzasz wiele czasu na przygotowaniach i chcesz, żeby cała uroczystość była wyjątkowa. Dlatego potrzebujesz kogoś, kto uwieczni te wspaniałe chwile na zawsze. Jak wybrać profesjonalistę, z którego usług będziesz zadowolona?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Nie ma fotografa ślubnego, który odpowiadałby każdemu. Mamy różne wyobrażenia i przemawiają do nas inne style. Przez to najważniejsze jest, żeby podobały ci się prace wybranego specjalisty. Jednocześnie musisz pamiętać, że w portfolio znajdziesz wyłącznie najlepsze prace. Dlatego warto odszukać pełnych reportaży ślubnych, które dany fotograf może mieć na swojej stronie. Wtedy dopiero będziesz mogła ocenić, czego się spodziewać po skorzystaniu z usługi.

Gdzie szukać fotografa na ślub?

Najprostszą odpowiedzią jest oczywiście – w Internecie! W sieci nie jest trudno o znalezienie propozycji osób oferujących swoje mniej lub bardziej profesjonalne usługi. Ale to nie jedyny sposób, w jaki można znaleźć dobrego fotografa na wesele.

Warto zapytać bliskich, którzy wzięli już ślub. Być może polecą ci tego pracującego dla nich. Wtedy będziesz też miała informacje z pierwszej ręki oraz możesz bez problemu przejrzeć wszystkie zdjęcia ze ślubu i wesela. W taki sposób łatwiej jest ocenić, czy dana osoba sprosta twoim wymaganiom estetycznym. Dowiesz się również, jak pracuje fotograf – czy jest dyskretny, ma ciekawe pomysły itd.

Ile właściwie kosztuje fotograf ślubny?

Na pewno profesjonalista nie może być tani. W końcu musi inwestować przede wszystkim w siebie oraz w sprzęt, żeby być na bieżąco nie tyle z nowościami co posiadać w swoim zapleczu sprzęt, który nie będzie go ograniczał na zleceniach oraz pozwoli wykonać zdjęcia ślubne również w niesprzyjających warunkach np. oświetleniowych.

Doświadczony fotograf będzie się cenił, ale też uzyskasz wtedy gwarancję, że twoje zdjęcia są dobre. Specjalista wie, jak poradzić sobie nawet w mało sprzyjających warunkach. Niestraszne mu są słabo oświetlone kościoły czy sale weselne. Odnajdzie się w każdej sytuacji i efekty tego będą później widoczne.

Fachowiec dobrze też wie, jak zachować się podczas uroczystości. Pomoże ci także odpowiednio ustawić się do fotografii, żebyś wyglądała tego dnia wyjątkowo.

Zdjęcia ze ślubu to pamiątka na lata. Przez to warto poświęcić chwilę na przejrzenie ofert kilku fotografów, by wybrać takiego, który pasuje ci najbardziej. Pamiętaj też, że za profesjonalną usługę musisz zapłacić odpowiednią cenę.

Podobne