Małe wesela też mogą być piękne i fajne! Być może postanowiliście coś takiego przygotować z myślą o zaoszczędzeniu pieniędzy, których akurat w takim przypadku da się sporo zaoszczędzić, a być może po prostu nie macie ochoty na jakieś szczególnie duże przyjęcia i zapraszanie dalekich krewnych, których widzieliście maksymalnie raz w swoim życiu. A powinniście zrobić to, na co właśnie sami macie ochotę. Do małych wesel też pasują różne ciekawe dekoracje ślubne. Takie imprezy także mogą być uroczyste, eleganckie i wyjątkowe. Po prostu trzeba nieco inaczej się nimi zająć. Na szczęście zrobicie to bez trudu. Zdecydowanie przygotowanie fajnego małego wesela jest sprawą dużo prostszą od organizacji hucznego przyjęcia na sto czy dwieście osób.

Strojenie kościoła na ślub

Ta założona skromność imprezy może przejawiać się dosłownie we wszystkich jej składowych elementach. Zacznijcie od dekoracji. Potrzebujecie zarówno tych, którymi ozdobicie kościół, jak i tych, które wystąpią na weselnej sali czy po prostu w restauracji bądź innym mniejszym lokalu.

Tania dekoracja sali weselnej

Ozdoby mają nadawać uroczystościom odpowiedniego klimatu. Nie muszą jednak wcale graniczyć z tandetą. Polskie wesela potrafią być niemalże symbolem kiczu, ale skoro wam zależy na czymś skromniejszym, powinniście pójść w stylistykę elegancką i klasyczną, wybierając dekoracje weselne charakteryzujące się dobrym smakiem. Zamiast olbrzymich bukietów – delikatne lekkie wiązanki wykonane z drobnych stokrotek czy storczyków, niekoniecznie z róż. Alternatywą dla girland i serpentyn będą natomiast proste świeczniki albo równie urocze i delikatne lampiony. Pomyślcie też o uzupełnieniu czymś stołów weselnych. Teraz w modzie są np. przezroczyste dekoracje ślubne, czyli te wykonywane ze szkła.

Minimalistyczny motyw przewodni możecie przeciągnąć jeszcze dalej i wykorzystać go przy planowaniu swoich uroczystych ślubnych strojów. Panna młoda nie musi przypominać cukrowej bezy, a pan młody nie musi wciskać się w idealnie czarny garnitur. Wasze stroje mogą być bardziej swobodne. Jeżeli coś takiego was interesuje, zainspirujcie się ślubnymi stylizacjami w stylu boho.

Podobne