Każdy ślub jest uroczystością wymagającą szczególnie eleganckiej oprawy. Do czegoś takiego trzeba się właściwie przygotować, by stworzyć przyjęcie o naprawdę niezwykłym klimacie i wręcz magicznej atmosferze. Dekoracje ślubne muszą zagościć i na sali weselnej, i w samym kościele. A które z nich są szczególnie warte zainteresowania?

Dekoracja kościoła na ślub

Romantycznego i niezwykle nastrojowego klimatu nadadzą wnętrzu kościoła ozdoby świetlne, czyli głównie świeczki umieszczone w eleganckich świecznikach, ale też mniej oczywiste lampiony. Zawsze tak samo dobrze rozświetlą one całe wnętrze. Im więcej ich będzie, tym lepszy okaże się końcowy efekt dekoracyjny. Klimat ulegnie totalnej przemianie. Kościół ze zwykłego miejsca przeznaczonego do modlitwy stanie się iście romantycznym miejscem, które zadba o odpowiedni nastrój podczas całej uroczystości. Świece i lampiony warto umieścić w różnych punktach. Można wykonać z nich nawet dłuższą świetlną aleję, rozstawiając je po obu stronach ław. Koniecznie trzeba też udekorować nimi schody prowadzące do kościoła. Akurat te dekoracje trzeba jednak dodatkowo zabezpieczyć, aby w żaden sposób nie zagrażały one gościom czy samej parze młodej.

Najpiękniejsze dekoracje kościoła

Nie jest jednak wcale powiedziane, że dekoracje ślubne kościoła muszą mieć zawsze uroczysty i oficjalny charakter. Warto się nimi nieco bardziej zabawić. Oryginalną propozycją kościelnej ozdoby okażą się drewniane tabliczki wypełnione zabawnymi i nieszablonowymi napisami. Wariantów tutaj jest wiele. Można skorzystać z gotowych propozycji śmiesznych napisów albo wymyślić coś samodzielnie – coś takiego, co gościom od razu skojarzy się z konkretną parą młodą. Spersonalizowane tabliczki będą tą ozdobą, na którą wszyscy od razu zwrócą uwagę. Dopasowane do pary młodej świetnie uzupełnią zupełnie klasyczne i podstawowe dekoracje ślubne. Widząc coś takiego, goście na pewno od razu się rozbawią i rozweselą. A o to właśnie chodzi! Ozdoby nie muszą być przecież tylko i wyłącznie piękne.

Podobne