Fotografia ślubna jest oczywiście absolutnie obowiązkowa. Każdy, kto decyduje się na organizację wesela, decyduje się zarazem na uwiecznienie tego cudownego dnia na zdjęciach. W Polsce przyjęło się zatrudniać fotografów na tego rodzaju uroczystości. Każdy to robi i nikt nie widzi w tym niczego dziwnego. Pewną nowością w branży fotograficznej, częściowo powiązanej ze ślubami i weselami, są jednak sesje narzeczeńskie. A na czym one polegają i kiedy warto z nich skorzystać?

Sesje narzeczeńskie – oswojenie z aparatem

Sesje narzeczeńskie to nic innego jak sesje wykonywane w ramach uczczenia okresu narzeczeństwa. Nie są one obowiązkowe, podobnie zresztą jak i sama fotografia ślubna nie jest niczym obowiązkowym, ale jednak warto o nich pomyśleć i coś takiego dla siebie wykonać. Narzeczeństwo to w końcu wyjątkowy okres w każdym związku. Jest to etap pomiędzy małżeństwem a zupełnie luźną relacją. W jego trakcie dwójka partnerów jeszcze lepiej się poznaje i ma okazję zacieśnić łączącą ją więź. Z tego dość początkowego etapu związku warto więc mieć jakąś pamiątkę, chociażby pod postacią sesji narzeczeńskiej.

Wykonanie takiej sesji będzie też bardzo dobrym sposobem na częściowe oswojenie się z aparatem przed prawdziwą sesją ślubną. A nie każdy jest urodzonym modelem. Niektórym osobom z wielki trudem przychodzi pozowanie, nawet jeśli zostają poproszeni przez fotografa ślubnego o przyjęcie naturalnych i neutralnych pozycji (wtedy bywa jeszcze ciężej). Warto więc dać sobie szansę, jeszcze przed prawdziwym weselem, na obycie się z tematem i zdobycie jakiegoś doświadczenia. Pary, które zapozują do sesji narzeczeńskiej, zwykle będą dużo lepiej sobie radzić już samą sesją ślubną. Zyskają dużo większą swobodę przed aparatem. Będą zachowywać się przed nim naturalniej, a wtedy zdjęcia wyjdą dużo lepiej.

Fotograf ślubny zawsze stara się spełnić marzenia klientów, ale często też sam wychodzi do nich z pewnymi propozycjami. Może więc mniej więcej zarysować szkic całej sesji narzeczeńskiej. W razie czego poprawki zawsze są jednak możliwe.

Podobne