Uroczystość ślubu

Najważniejsze! Nie spóźnić się 😉

  1. Zaplanujcie przyjazd do miejsca uroczystości ślubnej np. kościoła/usc, minimum 20 minut przed rozpoczęciem ceremonii.
  2. Nasza ekipa, która dotrze na miejsce przed Wami, potrzebuje czas m.in. na zaparkowanie, rozstawienie potrzebnego sprzętu oraz wykonanie dodatkowych ujęć fotograficznych czy filmowych.
  3. W drodze do ołtarza, nie spieszcie się. Jeśli w zwyczaju prezbitera jest witać parę młodą przy wejściu wprowadzając do ołtarza, zwróćcie uwagę, aby „puścić” księdza daleko przed sobą.
  4. W trakcie uroczystości, gdy skierowany jest na Was obiektyw fotografa lub operatora, starajmy się nie rozmawiać ze sobą. Nie zapominamy o delikatnym uśmiechu, trzymaniu się za ręce czy spoglądaniu na siebie. Pamiętajcie również aby nie „adorować „aparatu. Reportaż ma na celu uchwycenie przede wszystkim tego, co najcenniejsze – Waszej miłości. Jest dzięki temu bardziej naturalny, prawdziwy, tak jak i Wy. Spoglądanie w obiektyw aparatu wygląda w efekcie końcowym źle. 
  5. Bukiet panny młodej przygotowany tak pieczołowicie na ten ważny dzień niech wypełni nasze ujęcia, dlatego prosimy, aby w trakcie uroczystości panna młoda nie oddawała go w opiekę np. świadkowej. Co innego w trakcie przysięgi małżeńskiej, kiedy oddanie bukietu lub odłożenie na klęcznik jest wręcz konieczne!
  6. Przysięga to jeden z najważniejszych momentów uroczystości ślubu, dlatego pamiętajcie, aby w jej trakcie stanąć naprzeciw siebie. Zwróćcie na to szczególną uwagę, aby któreś z Was nie stało „przekrzywione” względem drugiej osoby.
  7. Przysięgając patrzymy sobie w oczy, przysięgacie sobie, nie księdzu. Starajcie się mówić bez pośpiechu oraz głośno i wyraźnie, szczególnie wtedy, gdy nie mówicie do mikrofonu.
  8. Po zakończeniu uroczystości ślubu, w trakcie wyjścia z kościoła operator poprosi Was o chwilowe zatrzymanie się przed drzwiami wyjściowymi. Pauza ta ma na celu zmianę ustawień kamery, aparatu. Gdy operator oraz fotograf będą gotowi, dadzą Wam znak do wyjścia.