W naszej tradycji przyjęło się już, że weselne stoły uginają się od jedzenia. Z tego znaczną część potraw stanowią te z mięsem. A gdyby tak pójść na przekór przyzwyczajeniom? Czy masz w sobie wystarczająco dużo odwagi, żeby zaserwować gościom wegańskie menu?

Przyjęcie bez mięsa – czy to dobry wybór?

W dzisiejszych czasach to już raczej normalne, że mamy różne upodobania żywieniowe. Bycie weganinem nie jest szczególnie zaskakujące. Chociaż wśród niektórych nadal wzbudza silne emocje, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby ze starszego pokolenia, które przyzwyczajone są do typowych weselnych zwyczajów.

Jeżeli nie przewidujesz na swoim weselu potraw mięsnych, pewnie martwisz się, że nie wszystkim będzie odpowiadało menu. A nie ma nic gorszego, niż głodni goście. Ale bez obaw! Dobry kucharz z powodzeniem przygotuje wegański posiłek, który znajdzie swoich zwolenników nawet wśród zagorzałych mięsożerców!

Wybór restauracji nie będzie prosty

Znalezienie odpowiedniego miejsca na wegańskie wesele może być nieco problematyczne. Nie wystarczy tylko pierwsza lepsza sala, która przypadnie ci do gustu i mieści się w twoim budżecie. Tutaj musisz przede wszystkim zwracać uwagę na kuchnię.

Dobry kucharz nie powinien mieć problemu z zaproponowaniem dań wegańskich na tego typu przyjęcie. Z pewnością wybierze takie potrawy, które przypominają te tradycyjne. Dzięki temu goście chętniej zabiorą się za ich próbowanie. Każda ze stron wyjdzie z uroczystości zadowolona i najedzona.

Jakie potrawy na bezmięsne przyjęcie?

Jeśli decydujesz się na taką uroczystość, musisz pamiętać, że będzie droższa niż wesele tradycyjne. Mleko roślinne, zamienniki jajek i sera nie należą do najtańszych. Ale końcowe koszty zależeć będą od tego, jakie dania wybierzesz.

Jeśli jesteś zaproszony na taką uroczystość i obawiasz się monotonności na stole, nie martw się! Wegańskie menu na wesele z pewnością będzie zróżnicowane! Zastanawiasz się, co może się znaleźć wśród potraw?

Oprócz zup i kremów możesz się spodziewać tofu w każdej postaci, kotletów z boczniaków, faszerowanych warzyw oraz kolorowych sałatek. Słodkości również mogą być roślinne, a przy tym pyszne! Lody z mleka sojowego, ciasta marchewkowe, serniki na bazie tofu… Weselne słodycze będą nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Jeśli ty i twój partner jesteście weganami, zaplanujcie ten dzień według swoich upodobań. W końcu to wasza uroczystość i warto zorganizować ją tak, żeby odpowiadała wam pod każdym względem. Przyzwyczajona do tradycji rodzina może mieć swoje zdanie, ale trzeba jej wytłumaczyć, dlaczego to dla was ważne.

Podobne